Titanic Filmindeki İkonik Kapı 718 Bin 750 Dolara Satıldı

Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Jack’in trajik sonunu belirleyen ikonik kapı, Teksas merkezli müzayede şirketi Heritage Auctions tarafından düzenlenen bir etkinlikte satışa sunuldu ve 718 bin 750 dolara alıcı buldu. Bu, Harrison Ford’un Indiana Jones karakterinin kullandığı kırbaç ve Jack Nicholson’ın “Cinnet” filmindeki baltası gibi diğer ikonik objelerden sonra en yüksek fiyata alıcı bulan ürün oldu.

Ayrıca, filmin final sahnesinde Kate Winslet’in giydiği şifon elbise de 125 bin dolara satıldı. Yıllar boyunca, Jack’in donarak ölmesini önleyebilecek kapıya hem Jack’in hem de Rose’un sığıp sığamayacağı tartışma konusu olmuştu. Geçen yıl, filmin 25. yıldönümünde yönetmen James Cameron’ın bilim insanları ve dublörlerden oluşan bir ekip tarafından yapılan testler sonucunda, her ikisinin de kapının üzerine sığabileceği sonucuna varılmıştı.

Cameron, “Bir hipotermi uzmanıyla kapsamlı analizler yaptık” demişti. Jack’in yaşaması mümkün olabilirdi ama çok fazla değişken vardı… Ve bence onun düşünce şekli şuydu: Onu tehlikeye atacak tek bir şey bile yapmayacağım. Ve bu, onun karakterine yüzde 100 uygun. Jack’in ölmesi gerekiyordu. Romeo ve Juliet gibi. Aşk, fedakarlık ve ölümlülük üzerine bir film. Aşk, fedakarlıkla ölçülür.

Müzayedede alıcı bulan diğer objeler arasında Harrison Ford’un kullandığı kırbaç (525 bin dolar), Tobey Maguire’ın “Örümcek Adam 3” filmindeki siyah kostümü (125 bin dolar) ve Wayne Knight’ın “Jurassic Park” filminde dinozor embriyolarını kaçırmak için kullandığı tıraş kremi kutusu (250 bin dolar) yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x